Futbollisti I njohur Brazilian, Neymar viziton Qendrën Sportive Mjeksore Acibadem

Futbollisti I njohur Brazilian, Neymar viziton Qendrën Sportive Mjeksore Acibadem

neymar-1[fusion_builder_container hundred_percent=

Futbollisti i  famshëm Neymar da Silva Santos Junior lojtar i futbollit Brazilian , i cili është aktualisht me ekipin e Spanjës Barcelona,  vizitoi Qendrën Sportive Mjeksore Acibadem  Fulya më 12 Janar 2015.  Neymar, i cili është në Turqi për të marrë pjesë në një turne në të cilin Acibadem është sponsori  I kujdesit shëndetësore, programoi axhendën e tij te zënë për vizituar Qendren Sportive Mjeksore Acibadem  Fulya, te miratuat nga FIFA si qendra e Ekselencës Sportive.

[column size=”1-4″ style=”0″ last=”0″]neymar-8[1][/column][column size=”1-4″ style=”0″ last=”0″]neymar-7[1][/column][column size=”1-4″ style=”0″ last=”0″]

neymar-2[1][/column] [column size=”1-4″ style=”0″ last=”1″]neymarmix[1][/column]

Duke qenë e para dhe e vetmja Qendrer Sportive Mjeksore e akredituar nga FIFA në Turqi,  Neymar ka marrë informacione nga Specialisti Prof. Dr. Ömer Taser  mjek Ortoped dhe Traumatolog  dhe nga  Specialisti i Fizioterapisë Assoc. Prof. Dr. Tolga Aydoğ , ku u shpreh që mbeti shumë I impresionuar me qendrën mjeksore.

Ndalimit në për të vizituar Grupin Shëndetësor Acibadem nuk I mungoi dhe takimi me  Drejtuesin e Bordit  Z. Mehmet Ali Aydinlar, Neymar shprehu mirënjohjen e tij për ofrimin e Qendrës Sportive Mjekësore dedikuar  Atletëve dhe I dhuroi një bluzë uniformë të Kombëtares së Brazilit  me numër 10.

http://www.acibademinternational.com/brazilian-football-player-neymar-da-silva-visited-acibadem-sports-medicine-center/[/fusion_builder_column][/fusion_builder_row][/fusion_builder_container]

×
Search