Merrni një vlerësim të dytë falas

Merrni një vlerësim të dytë falas

PSE ACIBADEM

Acbadem International sht nj qendr me nj ndales pr pacientt ndrkombtar, q ofron turizm mjeksor dhe turizm t kujdesit shndetsor pr pacient nga e gjith bota. Acbadem gjithmon prpiqet pr t arritur prsosmrin dhe synon ta bj turizmin mjeksor t prshtatshm dhe t besueshm pr mijra pacient nga e gjith bota q vizitojn Turqin do vit.

Nga momenti kur pacientt mbrrijn n Aeroportin e Stambollit derisa t kthehen n vendin e tyre, ekipi i Acbadem sht pran tyre. Shembulli kryesor sht salloni i Acbadem Health Point n aeroport. Ai siguron internet falas dhe ambiente ku pacientt ndrkombtar mund t presin derisa t shoqrohen n spitalin ose hotelin e tyre. Gjithashtu, pacientt e Acbadem kan t drejtn pr nj prkthyes personal, dhe mund t prfitojn ulje t ndryshme n shrbime dhe trajtime t tjera mbshtetse pr pacientt gjat gjith udhtimit t tyre n Turqi.

Ekosistemi i kujdesit shndetsor pr sigurin dhe komoditetin e pacientve

Sigurimi i shrbimeve t shklqyera n qendrat e ekselencs

Qendr trheqse n turizmin shndetsor.

SHËRBIMET

Trajtimi i kancerit (Onkologjia)

Kanceri është një pikëllim shkatërrues, shpeshtësia e të cilit po rritet gradualisht në të gjithë botën. Edhe pse ndryshon sipas llojit të kancerit dhe kohës kur ndodh, kanceri mund të shërohet nëse ndërhyn siç duhet në kohën e duhur.

Kardiologjia dhe Procedurat Kardiake

Numri në rritje i sëmundjeve kardiovaskulare është ndër shkaqet kryesore të vdekjes dhe diagnostikimi dhe trajtimi i tyre duhet të kryhet nga mjekë me përvojë në spitalet e pajisura plotësisht me teknologji të përparuar mjekësore.

Transplantimi i Veshkave

Transplantimi i veshkës është alternativa më e mirë e trajtimit për dështimin e veshkave. Grupi për Kujdesin Shëndetësor ACIBADEM është një destinacion kryesor për kirurgjinë e transplantimit të veshkës në Turqi.

Neurologji & Neurokirurgji

Njësia e Neurologjisë dhe Neurokirurgjisë pranë Acıbadem ofron shërbime me cilësi të lartë me teknologji mjekësore moderne dhe neurologë dhe neurokirurgë me përvojë për të rriturit dhe fëmijët. Ekipi ynë i neurologëve dhe neurokirurgëve ka kryer operacionet më të rralla dhe më komplekse për 40 vjet.

Qendra e Bukurisë

Qendra e Bukurisë ACIBADEM është e pajisur me teknologjinë më të fundit mjekësore dhe i dedikohet përsosmërisë klinike, komoditetit dhe sigurisë së pacientit. Qendra jonë ofron një gamë të gjerë shërbimesh që nga Transplantimi i Flokëve deri te Kirurgjitë Plastike dhe Procedurat Dentare

Kirurgjia e kraharorit (torakale)

Njësia e Kirurgjisë së Kraharorit (Torakale) pranë Acıbadem ofron shërbime të gjera për pacientët nga e gjithë bota. Ekipi ynë ka shumë përvojë në kryerjen e operacioneve të kancerit të mushkërive me kirurgji toraskopike të asistuar me video (VATS) me teknikën e sipërme endoskopike.

Kontrolli periodik mjekësor (Check-Up)

Ju mund të mendoni se është e panevojshme të shkoni në spital, të vizitoni mjekun ose të kryeni ekzaminime kur ndiheni mirë. Sidoqoftë, ekzistojnë një sërë rreziqesh shëndetësore me të cilat përballen të gjithë.

Qendrat e shtyllës kurrizore

Në qendrat e shtyllës kurrizore, metodat e trajtimit që janë përcaktuar zbatohen dhe kontrollohen përmes mjeteve klinike bazuar në prova dhe kanë si prioritet sigurinë e pacientit. Siguria e pacientit është gjithmonë me përparësi

22 spitale
3,336 shtretër
5,000,000 pacientë / vit mesatarisht
22,500 profesionistë të shëndetit
5 shtete

SPITALET DHE KLINIKAT AMBULATORE T ACIBADEM

Prpjekja e Grupit pr Kujdesin Shndetsor Acbadem pr t siguruar kujdes shndetsor t klasit botror pr pacientt e tij e bri at t filloj shum iniciativa si brenda dhe jasht Turqis. Qllimi i tyre pr t zgjeruar rrjetin e tyre jasht shtetit duke filluar q n 2011 ka ndihmuar spitalet Acbadem t veprojn n Turqi, Maqedoni, Bullgari dhe Holand.

T gjith spitalet brenda grupit plotsojn standardet globale dhe gjithashtu dallohen pr qendrat e ekselencs. Qendrat e Kancerit (qendra kirurgjikale, radioterapia, kimioterapia), Qendrat e Kujdesit pr Zemrn (kardiologjia pr fmij e pr t rritur dhe kardiokirurgjia), Qendrat e Fekondimit In Vitro, Qendrat e Transplantimit t Organeve (mlis, veshkave, palcs s kockave), Qendrat e Shtylls Kurrizore, Qendra e Mjeksis Sportive e akredituar nga FIFA dhe Qendrat e Kirurgjis Robotike jan t gjitha ndr qendrat e akredituara dhe t kualifikuara n shkall kombtare dhe ndrkombtare n saj t pajisjeve t tyre t prparuara dhe ekspertve me prvoj t konsiderueshme n fushat e tyre.

QENDRA PR PACIENTT NDRKOMBTAR

Qendra pr Pacientt Ndrkombtar pran Grupit pr Kujdesin Shndetsor Acbadem ju ofron nj gam t detajuar dhe t plot t shrbimeve, pavarsisht statusit tuaj si pacient ndrkombtar apo vizitor. N spitalet Acbadem, stafi profesionist sht i prkushtuar pr tju drejtuar gjat do hapi prgjat udhtimit tuaj mjeksor.

Qendra pr Pacientt Ndrkombtar Acbadem sht pika e par e kontaktit pr pacient nga e gjith bota. Hapi i par n procesin e dokumentimit t hershm prfshin marrjen e historis tuaj mjeksore dhe regjistrimin. Gjat fazs fillestare t dokumentimit, Qendra pr Pacientt Ndrkombtar Acbadem inkurajon pacientt ndrkombtar t drgojn historikun e tyre t plot mjeksor s bashku me do analiz ose ekzaminim imazherik prmes posts elektronike, faksit ose posts, q m pas t rishikohet dhe t prcaktohet nga mjekt. Pasi t shqyrtohen t gjitha dokumentet tuaja mjeksore, Qendra pr Pacientt Ndrkombtar Acbadem do tju kontaktoj.

Qendra pr Shrbimin ndaj Pacientve ka nj ekip punonjsish me prvoj. Qllimi i tyre sht t organizojn dhe lehtsojn udhtimin tuaj jasht vendit duke filluar nga dita e mbrritjes deri n orn e nisjes pr n vendin tuaj. Organizmi prfshin do detaj t vogl si marrja nga aeroporti, caktimi i nj prkthyesi personal dhe dorzimi i kopjeve t raporteve mjeksore. do vendim prshtatet me nevojat tuaja mjeksore dhe preferencn personale.

KOMPANIT NDRKOMBTARE T SIGURIMIT

Acbadem sht gjithmon i gatshm pr t shtrir dorn e partneritetit ndaj kompanive t sigurimeve shndetsore. Kur vlerson nj partneritet t mundshm t sigurimit, Acbadem prqendrohet n portofolin dhe statusin e rimbursimit, sepse mirqenia e pacientve ndrkombtare ka nj rndsi t madhe.

Pacientt e siguruar kan t drejt pr zbritje n shum shrbime mjeksore. Gjithashtu, spitalet Acbadem do t sigurojn q kostoja e trajtimeve dhe konsultave ti faturohet kompanive t sigurimeve prmes nj procesi miratimi. Pacientt do t mbulojn vetm pjesn e tyre fikse t prqindjes.

T gjith pacientt e siguruar mund t prfitojn nga kompanit e sigurimeve q kan nj marrveshje me Grupin pr Kujdesin Shndetsor Acbadem dhe jan t mbuluara nga policat e sigurimeve ndrkombtare.

GRUPI PR KUJDESIN SHNDETSOR ACIBADEM

Grupi pr Kujdesin Shndetsor Acbadem sht nj emr q njihet ndrkombtarisht pr standarde t shklqyera n kujdesin shndetsor dhe n turizmit mjeksor. Acbadem filloi n nj lagje t vogl n qytetin e Stambollit dhe q nga ajo koh, sht br nj grup global i kujdesit shndetsor. Grupi pr Kujdesin Shndetsor Acbadem ka 22 spitale dhe 14 klinika ambulatore s bashku me disa qendra t tjera mbshtetse t shrbimeve. Ato jan jo vetm ofruesit kryesor i kujdesit shndetsor, por gjithashtu jan edhe qendra e turizmit t kujdesit shndetsor.

Spitali Acbadem, sht nj spital ndrkombtar n Stamboll. Gjithashtu, n Holland, Maqedoni dhe Bullgari ka spitale dhe qendra t tjera nn markn Acbadem. Kto investime ndrkombtare dhe partneriteti i tij i prbashkt me grupin pr Kujdesin Shndetsor IHH kan vendosur emrin Acbadem n fokus, duke e br at zinxhirin e dyt m t madh n bot pr kujdesin shndetsor.

Grupi pr Kujdesin Shndetsor Acbadem sht nj ofrues kryesor i kujdesit shndetsor n Turqi dhe nj qendr trheqse pr turizmin shndetsor. Acbadem gjithmon prpiqet pr prsosmri dhe shkon prtej standardeve t turizmit mjeksor. Ekzistojn 48 zyra informacioni t Grupit pr Kujdesin Shndetsor Acbadem. Vendosur n 25 vende t ndryshme pr t siguruar informacionin e nevojshm pr pacientt e interesuar pr t marr kujdes shndetsor jasht vendit ose n Turqi.

Grupit pr Kujdesin Shndetsor Acbadem gjithashtu zotron Universitetin Acbadem, ku ata trajnojn dhe edukojn mjekt dhe infermiert e ardhshm. Studentt nga Universiteti Mjeksor Acbadem marrin trajnim t mtejshm klinik n nj nga shum spitalet nn emrin Acbadem: Spitali Acbadem.

Acbadem ka spitale dhe qendra t akredituara globalisht n dispozicion t pacientve ndrkombtar. Pacientt global mund t trajtohen n qendrat e kancerit t cilat ofrojn t gjitha shrbimet terapeutike, t tilla si kirurgjia, kimioterapia dhe radioterapia. Prve qendrave t shklqyera onkologjike, Acbadem gjithashtu ka disa qendra t kujdesit pr zemrn, qendra t transplantimit t organeve dhe qendra t fekondimit In Vitro pr pacientt e tij, ndrkombtar apo vendas. Pr m tepr, Spitali Acbadem gjithashtu ka nj Qendr t Mjeksis Sportive t akredituar nga FIFA dhe qendrat e Kirurgjis Robotike.

Grupit pr Kujdesin Shndetsor Acbadem sht nj zgjidhje me nj ndales pr t gjitha nevojat dhe domosdoshmrit e turizmit mjeksor. Nga momenti kur zbrisni n aeroport deri sa t ktheheni n shtpi - i sigurt dhe i shndetshm.

TRAJTIMI

TEKNOLOGJIA

ACIBADEM

×
Search